Trumpai apie duris

Kiekvieną dieną Jums tenka praeiti pro daugybę durų. Durys yra namuose, lauke, prekybos centre, darbe, net automobilyje. Durys saugo turtą, privatumą, apsaugo nuo garso ir šilumos nuostolių. Viskas priklauso nuo to apie kokias duris kalbame. Įėjimą į butą dažniausiai saugo šarvuotos durys. Nors jos pradėtos montuoti ne taip seniai. Durys kurios yra skirtos saugumo didinimui nuolat tobulėja, nes tobulėja ir įsilaužėlių naudojama įranga. Seniau saugumo garantas būdavo tvirtos ąžuolinės durys. Vėliau vietoje jų pradėtos montuoti dvigubos durys, tuo pačiu užtikrinančios didesnį saugumą ir didesnę garso bei šilumos izoliaciją. Paskutiniu metu saugiausiomis laikomos šarvo durys. Tačiau jos vienos nuo kitų taip pat labai skiriasi. Dėl to jos pradėtos skirstyti į skirtingas saugumo klases. Tai pradėta daryti kai atsirado pigios kinietiškos durys, kurios iš pažiūros atrodo šarvuotos, bet nėra saugios. Buvo atliktas tyrimas Kaune ir bandyta nustatyti kurio pardavėjo durys yra pigiausios. Ir neįmanoma nustatyti kur durys Kaune yra pačios pigiausios. Vieni modeliai pigesni vienoje vietoje, kiti kitoje. Dar daugiau sumaišties įneša didžiųjų prekybos tinklų skelbiamos akcijos daugeliui prekių. Tad sprendžiant durų kainos klausimą reikia įvertinti pardavėjų antkainį. Ir verta paaukoti kelias valandas ir kelis litrus kuro pasivažinėjimui per miestą, kad galėtumėte rasti pigiausią variantą ir sutaupyti ne vieną šimtinę.

Tačiau didžiąją durų kainos dalį sudaro ne antkainis, o gamybos savikaina. Į gamybos savikainą įeina medžiagos ir darbas. Abu yra labai svarbūs. Jei durys metalinės tai labai svarbu kaip sujungti atskiri plieno lakštai (ar jie virinti pigiu taškavimo būdu ar brangesniu būdu virinant ištisą išilginę siūlę). Svarbus ir plieno lakštų storis, spynų kokybė. Apskritai geras metalines lauko durys turi sudaryti plieno lakštai, skydai durų viduje, iš plieninių vamzdžių išlankstytas durų rėmas. Durų užrakinimo mechanizmas turi fiksuotis visomis keturiomis kryptimis taip apsaugant nuo durų įveikimo nupjovus vyrius. Spynos turėtų būti montuojamos bent dvi. Tad nevertėtų džiaugtis radus labai pigias duris. Deja, tai dažnai gali reikšti tiesiog prastą jų kokybę.

Durims dažnai suteikiama ilga garantija. Reiktų pasidomėti garantijos sąlygomis. Ir geriau kai garantiją suteikia fizinis asmuo (dirbantis pagal verslo liudijimą) arba individuali įmonė. Jei tai uždaroji akcinė bendrovė reiktų, kad ji būtų labai patikima ir ilgai gyvuojanti. Tai svarbu, nes bankrutavus uždarajai akcinei bendrovei garantinių įsipareigojimų nebevykdys niekas. O bankrutavus kitam juridiniam asmeniui savininkas vis tiek bus priverstas savo turtu atsakyti ir vykdyti visus įsipareigojimus.

Renkantis duris pagalvokite ko reikia – saugumo, šilumos, ar tylos. Brangiausiai kainuoja apsauga. Garso ir šilumos izoliacinės medžiagos kainuoja ženkliai pigiau. Jei rūpinatės saugumu pagalvokite ir apie kitas alternatyvias priemones – signalizaciją ar draudimo bendrovių paslaugas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *