Keli žodžiai apie interneto išsirinkimą

Šiandien nė vienas neįsivaizduojame savo gyvenimo be interneto – juo naudojamės dirbdami, būdami namuose, poilsiaudami gamtoje ir net bendraudami su kitais žmonėmis, tad tinkamo interneto uzsakymas – svarbus žingsnis, norint mėgautis filmais, geros kokybės vaizdo įrašais, muzika, ar tiesiog bendravimu socialiniuose tinkluose. Visgi kiekvieno poreikiai yra skirtingi – vieniems svarbesnė kaina, kitiems aktualiausias interneto greitis, tad pateiksime jums keletą interneto paslaugų rūšių, pagal kurias galėsite išsirinkti didele sparta pasižymintį ar ne itin brangų internetą.

Sparčiausias – šviesolaidinis internetas

Prieš kelis metus Lietuvoje paplito šviesolaidinis internetas (kitaip dar vadinamas optiniu), kurio duomenys perduodami specialiais optiniais kabeliais – jais informacija pernešama didžiuliu greičiu, todėl nenuostabu, jog turėdami tokį internetą, galėsite siųstis didelius kiekius duomenų: filmų, muzikos įrašų ir kt., taip pat galėsite džiaugtis aukštos kokybės vaizdo įrašais, klausytis muzikos internete. Kokią spartą jums siūlo interneto paslaugų tiekėjai? Galite rinktis įprastą 100 Mb/s internetą, spartų 300 Mb/s ar net 600 Mb/s internetą. Žinoma, nuo interneto spartos priklausys ir jo kaina. Tik turėtumėte žinoti, jog šviesolaidinis internetas nėra prieinamas visuose miestuose, tad rinkdamiesi interneto tiekėją, atkreipkite dėmesį, kuriuose miestuose ir rajonuose galima užsisakyti šviesolaidinį internetą.

Kabelinis internetas = dvigubas malonumas

Kita populiari interneto paslaugų tiekėjų siūloma paslauga – šviesolaidinio interneto ir kabelinės televizijos paketas. kabelinis internetas taip vadinamas dėl to, kad prie interneto tinklo prisijungiama per kabelinės televizijos tinklą. Kabelinio interneto greitis nėra dalinamas keletui vartotojų ir oro sąlygos neturi įtakos kabelinio interneto srauto stabilumui. Taigi ši paslauga jums tinka, jeigu norite patikimo interneto ryšio ir kabelinės televizijos, suteikiančios galimybę matyti daugybę įdomių kanalų. Be to, dažnai telekomunikacijų bendrovės taiko akcijas užsisakantiems kabelinę televiziją ir internetą kartu, tad paslauga nėra tokia brangi.

Mobilusis internetas visur keliaus su jumis

Mobilusis internetas jums užtikrins galimybę turėti internetą visuose jūsų turimuose įrenginiuose: kompiuteryje, mobiliajame telefone ir planšetėje. Šią paslaugą siūlo visi mobiliojo ryšio operatoriai. Jeigu jums reikia mobiliojo interneto kompiuteryje, teks įsigyti USB modemą ir Sim kortelę. Ką dar reikėtų žinoti? Kompiuteryje gali būti ribojamas mobiliuoju internetu parsisiunčiamų duomenų kiekis (arba greitis). Didžiausias mobiliojo interneto privalumas – juo naudotis galite praktiškai visoje Lietuvos teritorijoje (skiriasi tik interneto greitis). Šiuo metu aktyviai plečiamas ir jau daug kur pasiekiamas 4G ir 4G+ ryšys, kurio greitis prilygsta kai kuriems šviesolaidinio interneto planams. Kuo reikšmingas 4G ir 4G+ ryšys jūsų išmaniajam įrenginiui? Šis ryšys užtikrina aukštos kokybės vaizdo medžiagos peržiūrą, vaizdo skambučius, jo dėka galite matyti kokybiškas tiesiogines transliacijas. Manoma, kad nuo 2020 m. 4G ryšį pakeis 5G, kuris būtų net 65 tūkstančių kartų greitesnis už 4G.

Dauguma interneto rūšių yra paremtos šviesolaidžiais – labai plonomis gijomis, kuriomis perduodama šviesa. Ar tai kabelinis internetas, ar 4G ryšys – išsirinkę bet kurią interneto rūšį, turėsite pakankamai spartų internetą (žinoma, priklauso nuo to, kokį planą pasirinksite). Koks greitis privalomas šiuolaikiniam žmogui? Bent jau 100 mb/s. Tokį ir didesnį greitį siūlo dauguma interneto tiekėjų, tik nepamirškite, kad rinkdamiesi interneto rūšį, turite atkreipti dėmesį koks internetas galimas jūsų gyvenamojoje vietoje (kaip jau minėjome, šviesolaidinis internetas teikiamas ne visur).

Taigi interneto uzsakymas – atsakingas dalykas, nes nuo to, kokią interneto rūšį ir planą užsisakysite, priklauso jūsų naršymo, duomenų perdavimo greitis ir vaizdo ir kitų įrašų kokybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *