Hostingo įtaka SEO

SEO (Search Engine Optimization) įtaką daro daug skirtingų faktorių. Turinio kokybė ir jo ilgis, paveikslėlių naudojimas ir jų optimizacija, svetainės pritaikymo mobiliesiems įrenginiams kokybė, išorinių nuorodų kiekis ir kokybė, vidinių nuorodų kiekis, svetainės kodo kokybė ir dar daug, daug daugiau.

Nors Google algoritmas yra labai saugoma komercinė paslaptis, SEO optimizacijomis užsiimantys profesionalai yra atlikę daugybę tyrimų, kurių išvadose yra per 200 faktorių, kurie turi įtakos svetainės pozicijoms Google paieškoje. Mes paminėjome tik keletą iš jų, nes vien išvardinti visus faktorius reikėtų atskiro straipsnio. O kur dar faktas, kad realybėje tikėtina tų faktorių yra dar daugiau.

Tačiau šiandien norime išskirti ir pakalbėti apie vieną faktorių, kuris dažniausiai yra nepelnytai nustumiamas į šoną, nors šiandien jo svarba jau neabejojama. Tai yra – svetainės krovimo greitis. Visi žino apie turinio kokybę įtakojančius faktorius, kurie didele dalimi nulemia svetainės poziciją paieškoje. Visi žino ir apie įeinančių nuorodų (backlinks) svarbą svetainės autoriteto didinimui Google algoritmų akyse. Tačiau apie svetainės greitį nėra kalbama tiek daug, kiek reikėtų. Nors situacija šiandien jau ir taisosi.

Pats Google yra ne kartą prasitaręs, kad svetainės greitis yra svarbi SEO optimizacijos dalis, kuri įtakoja svetainės pozicijas. Kuo lėčiau kraunasi svetainė – tuo blogesnė jos padėtis paieškos rezultatų puslapyje. Žinoma jei laikysime kitus faktorius nekintančiais. Peržengus tam tikrą ribą, svetainė apskritai gali prarasti bet kokias aukštesnes pozicijas net jei jos optimizacija yra nepriekaištinga. Google tiesiog bando atsižvelgti į savo vartotojų – Google paieškos naudotojų – interesus. Jei jie paspaudę ant nuorodos turi laukti ilgą laiką, kol puslapis atsivers, algoritmas tokiam puslapiui skirs netiesioginę nuobaudą.

Svetainės greičio svarbą galime suprasti ir iš tokių įrankių kaip Google PageSpeed Insight. Jis svetainių savininkams leidžia nemokamai patikrinti savo svetainės optimizacijos lygį krovimo greičio atžvilgiu. Pilnavertiška SEO optimizacija šiandien yra neatsiejama nuo svetainės greičio optimizacijos. Kartas tam pakanka tiesiog įdiegti tam tikrą įskiepį, kuris padaro šį darbą automatiškai, o kartas SEO specialistui gali reikėti ir pakoreguoti svetainės kodą.

Tiek vienu, tiek kitu atveju, SEO paslaugos šiandien privalo įtraukti svetainės greičio optimizaciją. Netgi kaip atskirą paslaugą. Tą jau siūlo kai kurie SEO specialistai, todėl galime tikėtis plačiau nuskambančio akcento svetainės greičiui.

Savaime suprantama, kad tai reiškia ir svetainės talpinimo paslaugos (hostingo) svarbą. Svarbu pasirinkti neapkrautą ir geriausia savo šalyje fiziškai egzistuojantį serverį. Dar geriau jei tai yra VPS serveris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *